Cztery pory roku w Cisnej

Standard

Cisna stanowi najlepszą chyba w Bieszczadach bazę wypadową na pobliskie, górskie szczyty. Baza noclegowa, jaką Cisna oferuje [jest tu: ] jest dobrze rozbudowana, ale i tak w sezonie letnim często brakuje wolnych miejsc. Wybierając się na górskie wędrówki wprost z Cisnej, mamy możliwość za każdym razem wybrać inną trasę i podziwiać inne widoki.

Cisna położona jest w dolinie rzeki Solinki. Od dawna już miejscowość uchodzi za uzdrowisko. Czyste powietrze, krystaliczne strumyki i cisza to w zasadzie wystarczający powód, aby tutaj przyjechać. Całe Bieszczady to region, którego nie trzeba reklamować. O jego popularności świadczą tysiące turystów, którzy odwiedzają to miejsce i ciągle do niego wracają. Specyficzny mikroklimat sprawia, że przeważają tutaj ciepłe i suche wiatry. Lata są upalne, a zimy bardzo mroźne i śnieżne. Próżno szukać tutaj rozrywek na miarę wielkich miast. Nie ma głośnych, hałaśliwych klubów i dyskotek. Zabytków poza tymi sakralnymi jak na lekarstwo. Są za to klimatyczne knajpki, bary i galerie. Możemy porozmawiać z ludźmi, dla których Bieszczady są całym życiem.

Miejscowi artyści wspaniale potrafią opowiadać o dawnych Bieszczadach i tych współczesnych. Wystarczy wieczorem wybrać się do „Siekierezady” i zagadnąć kogoś, by wsłuchać się w bieszczadzkie opowieści. Również zima w Cisnej ma swoje uroki. Kiedy śnieg swym płaszczem otula pobliskie wzgórza, ma się wrażenie, że wszystko w Cisnej śpi. Tutaj jednak stale coś się dzieje. W sezonie zimowym czynny jest wyciąg narciarski usytuowany na stokach Hona. Miłośnicy sportów zimowych mają wtedy tutaj swój raj. Nie ma dużych tłumów narciarzy i można w spokoju oddać się swojej pasji. Jedynym problemem może być jedynie dojazd po zasypanych bieszczadzkich drogach.

Każda pora roku jest dobra, aby odwiedzić Cisną. Cisza, spokój i przepiękne krajobrazy, jakich nie znajdziemy w innych częściach kraju to największe atuty tej urokliwej wioski. Szukając pomysłu na miejsce na krótki urlop, weekendowy wypad czy na wakacje, warto wziąć pod uwagę Cisną. Pamiętać należny jedynie o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Samotnie czy z rodziną, na kilka dni, czy tylko na weekend – zawsze wrócimy zadowoleni i zrelaksowani. Już dawno ktoś powiedział, że Bieszczady są takim miejscem, w które przyjeżdża się tylko raz, a później już tylko wraca. Może warto się przekonać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>