Przystań rybacka w Chłopach

Standard

Nadmorska atrakcja turystyczna

Nad polskim morzem znajduje się jedna z najbardziej znanych miejscowości rybackich – Chłopy. Jest to wieś położona w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim, w gminie Mielno. Co ciekawe, jest to miejscowość, która zachowała tradycyjny układ osady rybackiej wraz z ciekawie ozdobionymi malowidłami i tradycyjnymi domami. Do najbardziej polecanych atrakcji Chłopów zaliczyć można przystań rybacką, molo, plażę czy chaty rybackie, gdzie można zobaczyć, jak żyli rybacy w dawnych czasach. Jest to więc miejscowość zarówno dla osób dorosłych, ale również dzieci. Polecana głównie ze względu na spokój, brak zgiełku oraz tanie noclegi. Baza noclegowa w Chłopach jest obszerna i z pewnością każdy turysta znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce noclegowe (zbiór ofert na ).

Przystań rybacka w Chłopach

Najbardziej znaną i polecaną atrakcją Chłopów jest przystań rybacka. Jest to bardzo interesujące miejsce nie tylko dla miłośników rybołówstwa. Będąc w pobliżu tej miejscowości nie należy omijać przystani, gdzie wyciągane są kutry na brzeg i sprzedawane świeże, dopiero co złowione ryby. Kupić można wszelkie ryby bałtyckie, mając pewność, że to produkt świeży i najwyższej jakości. Atrakcyjność tego miejsca podkreślona jest kolorowymi kutrami rybackimi oraz możliwością zjedzenia świeżej, pysznej ryby. Organizowane są rejsy połowowe dzięki którym każdy przez chwilę może stać się rybakiem.

Chłopy – jak dojechać?

Miejscowość Chłopy jest dosyć atrakcyjnie położona, dzięki czemu dojazd nie jest utrudniony. Jeśli poruszamy się samochodem nie będzie problemu. Wioska ta jest położona pomiędzy miejscowościami Mielno i Sarbinów. Jeśli natomiast poruszamy się transportem publicznym, mamy do dyspozycji przystanek, który znajduje się około 200 metrów od głównego zejścia do morza. Chłopy to niewielka miejscowość, którą można zwiedzić w jeden dzień. Jednak jeśli zależy nam na spokojnym wypoczynku w ciszy, z doskonale przyrządzoną rybą bałtycką każdego dnia, powinniśmy zastanowić się nad wypoczynkiem w Chłopach. Gwarantują dostęp do plaży, tanie, smaczne jedzenie i odpoczynek na łonie natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>