Urocze nadmorskie wioski – Dźwirzyno

Standard

Polskie morze z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków, głównie ze względu na fakt, że inne kraje są coraz droższe, a wakacje w nich dosyć niebezpieczne. Dzięki rosnącym zarobkom, coraz więcej naszych rodaków jest sobie w stanie pozwolić na dłuższe wakacje, jednocześnie dalej od własnego domu. Obecnie koszty noclegu i pobytu nad morzem nie są wielkie, a nawet można uznać, że są bardzo niskie w porównaniu z ostatnimi latami. Jeżeli jesteśmy zainteresowani pobytem nad Bałtykiem, to jedną z ciekawszych miejscowości, gdzie możemy spędzić czas jest Dźwirzyno.

Miejscowość ta jest 700-osobową wioską, położoną 10 km na zachód od Kołobrzegu (informacje na Wikipedii), co sprawia że przyjezdni tutaj turyści są w stanie odpocząć od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie pozwiedzać większe miejscowości, takie jak wspomniany Kołobrzeg. Dźwirzyno jest położone bezpośrednio nad Bałtykiem, od strony południowo-zachodniej posiada dostęp do jeziora Resko, będącego tutejszą atrakcją. Resko jest miejscem, gdzie pasjonaci sportów wodnych będą mogli się realizować, a osoby posiadające pasję wędkarską nie będą  się nudzić.

Na chwilę obecną, Dźwirzyno jest jeszcze na tyle mało popularne, że ilość turystów zjeżdżająca tutaj każdego roku, nie jest w stanie spowodować braku miejsc noclegowych (informacje na Meteorze). Baza tej miejscowości sprawia, że możemy tutaj bardzo elastycznie dopasować swoje możliwości finansowe do wybieranego przez nas noclegu, które zaczynają się już od 20 zł za dobę w pensjonatach. Jeżeli jesteśmy zainteresowani bardziej luksusową opcją, to możemy tutaj pokusić się o wynajem pokoju hotelowego w hotelu 5- lub 4-gwiazdkowym. Wybór takiego miejsca wiąże się z dużymi kosztami, jednak sprawia, że będziemy bardzo mile wspominać te wakacje.

Podczas wyjazdu powinniśmy wpierw dokonać rezerwacji miejsca hotelowego, dzięki czemu nasz wyjazd będzie pewniejszy. W czasie zabaw nad wodą, musimy pamiętać o sytuacjach, w których nie zawsze będziemy bezpieczni i za wszelką cenę unikać ich. Pakując się na wakacje, musimy zwrócić uwagę na fakt zabierania przez nas bardzo dużej ilości zbędnych rzeczy, które nie przydadzą się nam w większości przypadków, a sprawiają że nasza walizka jest cięższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>