Wczasy na łonie natury w Poddąbiu

Standard

W północnej części Polski leży malownicza miejscowość Poddąbie. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą korzystać z piaszczystej plaży, która słynie z tego, że jest jedną z najczystszych w kraju. Dodatkowym atutem miejscowości jest położenie na terenach leśnych, dzięki czemu można wypoczywać na prawdziwym łonie natury. A chyba nic nie koi nerwów lepiej niż szum morskich fal i wsłuchiwanie się w leśne dźwięki. Złoty piasek i kamienie pod klifem to najlepsza rekomendacja miejsca, które znajduje się nieopodal Ustki w województwie pomorskim. Chyba każdy kto był nad polskim morzem wie, że te najbardziej oblegane nadmorskie połacie terenu są bardzo zanieczyszczone i obok muszelek można znaleźć mnóstwo kapsli i petów po wypalonych papierosach. Niestety nasi rodacy lubią zostawiać po sobie „pamiątki” i właśnie dlatego wolimy wyjeżdżać na plaże położone w innych miejscach Europy. A szkoda, bo na przykład rezerwując noclegi w Poddąbiu można przekonać się, że nawet u nas zachowały się dziewicze plaże wolne od śmieci.

Okoliczni mieszkańcy stworzyli tu wyjątkową enklawę dla wszystkich turystów znudzonych tłumami w Trójmieście. Baza noclegowa {przeglądaj: Poddąbie – meteor-turystyka} potrafi przyjąć wiele osób, a ponadto dostarcza miejsc, gdzie można wypocząć zarówno komfortowo, jak i aktywnie. Piłka nożna, jazda rowerem, pływanie… Wszystko zależy od upodobań turystów. Niewątpliwą zaletą plaży jest bliskość lasów liściastych, gdzie królują dęby, buki, a czasami można napotkać iglastą sosnę pachnącą żywicą. Chodząc między drzewami można natknąć się na nadmorską florę, wsłuchać w szum morza i wiatru, a także odgłosy leśnego ptactwa. Zdarzają się także przemykające lisy i inne drobne zwierzęta, których domem są nadmorskie lasy. Wracając na plażę warto uważać na strome schodki, gdzie występują śliskie kamienie. Szczególnie niebezpiecznie robi się w deszczowy dzień i właśnie wtedy najłatwiej jest o złamanie nogi. Spędzenie wakacji w Poddąbiu jest świetnym pomysłem dla każdego mieszczucha. Latem można tu kąpać się w wyznaczonym kąpielisku o długości niemal stu metrów, a ponadto nie martwić się o tłumy na plaży. Znane są przypadki, gdy na plażę trzeba wychodzić o piątej rano, by zarezerwować miejsce na rozłożenie koca i parawanu. Szczęśliwie przyjeżdżając w okolice Ustki możemy być niemal pewni, że zawsze znajdzie się dla nas miejsce na plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>